CSR1206FKR500
Mfr.Part #
CSR1206FKR500
Description
RES 0.5 OHM 1% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
500 mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%